Son Xəbər: Şuşa Rəqəmsal İdarəetmə Mərkəzi ilə şəhərin dayanıqlı və fasiləsiz elektrik enerjisi təchizatı təmin olunur, Zəngəzur dəhlizi niyə müzakirə olunmadı? - VİDEO, İspaniya mətbuatı: “Qarabağ” Miçellə Marselonun debütündə “Olimpiakos”u utandırdı, Putin və Zelenski G20 sammitinə gəlməyə RAZILAŞDILAR, Prezidentin Rusiyaya səfəri başa çatdı, Xəzər dənizində Rusiya gəmiləri toqquşdu - Ölən var+Yenilənib, Jurnalistlər üçün müsabiqə elan edildi, “Yaxşı olardı ki, Ermənistan dörd minə yaxın azərbaycanlının taleyinə aydınlıq gətirsin”, Lukaşenko Putinə ad günündə traktor hədiyyə etdi - Foto, Sumqayıt-Bakı qatarına yeni reyslər əlavə olunub - Cədvəl,

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə vəsiqə qazanan sonuncu komandalar bilinəcək - AFİŞA

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə vəsiqə qazanan sonuncu komandalar bilinəcək - AFİŞA

Tarix: 25-08-2022, 09:47

 
Bu gün UEFA Avropa Liqasında pley-off mərhələsinə yekun vurulacaq.

“Report”un məlumatına görə, qarşılaşmaların ardından qrup mərhələsinə vəsiqə qazanacaq sonuncu 10 komandanın adına aydınlıq gələcək.

Türkiyənin turnirdəki təmsilçilərindən “Fənərbağça” Avstriyanın “Austriya” (Vyana) komandasını, “Sivasspor” isə İsveç “Malmö”sünü qəbul edəcək. İstanbul klubu ilk matçda 2:0 hesablı qələbə qazanıb, sivaslılar rəqibə uduzublar - 1:3.

“Qarabağ”ın UEFA Çempionlar Liqasında mübarizədən kənarlaşdırdığı İsveçrə “Sürix”i Şotlandiyada “Harts”ın, Macarıstan “Ferentsvaroş”u İrlandiyada “Şemrok Rovers”un qonağı olacaq. Sürix klubu ilk görüşdə 2:1, Budapeşt təmsilçisi isə 4:0 hesablı qələbə qazanıb.

UEFA Avropa Liqası

pley-off mərhələsi, cavab oyunları

25 avqust

20:00 “AEK” (Larnaka, Kipr) – “Dnepr-1” (Ukrayna)

İlk oyun - 2:1.

20:00. “Jalgiris” (Litva) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

İlk oyun - 0:1.

20:30. “Silkeborq” (Danimarka) – “HİK” (Finlandiya)

İlk oyun - 0:1.

21:00. “Fənərbağça” (Türkiyə) – “Austriya” (Vyana, Avstriya)

İlk oyun - 2:0

21:00. “Omoniya” (Kipr) – “Gent” (Belçika)

İlk oyun - 2:0

21:00. “Şerif” (Moldova) – “Pünik” (Ermənistan)

İlk oyun - 0:0

21:00. “Sivasspor” (Türkiyə) – “Malmö” (İsveç)

İlk oyun - 1:3

23:00. “Harts” (Şotlandiya) – “Sürix” (İsveçrə)

İlk oyun - 1:2

23:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Apollon” (Kipr)

İlk oyun - 1:1

23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Ferentsvaroş”

İlk oyun - 0:4.

Qeyd edək ki, daha əvvəl 22 komanda qrup mərhələsində iştirakı təmin edib.




RƏYLƏR


REKLAM

XƏBƏR LENTİ

POPULYAR XƏBƏRLƏR